Nereden Alırım?
Paylaş

Arkadaşına Tavsiye Et!


Ad
Belge Seçiniz
E-posta
Arkadaşınızın E-maili
Detay

Teknik Servis ve Destek Açıklamaları

 
Simet Teknik Servis Hizmet Prosedürü
 
Kuruluşumuz temsil etmiş olduğu tüm marka ve ürün grupları için en ileri seviyede satış sonrası teknik destek, satış öncesi projelendirme, eğitim ve içerik oluşturarak, iş ortakları ve kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak istemektedir. Bu amaçla tüm ürün ve hizmetleri için en iyi desteği sağlayabilmek amacı ile servis hizmetlerini aşağıdaki açıklamalar çerçevesinde vermektedir.
 
Kuruluşumuz üç farklı kategoride destek hizmeti sağlamaktadır ;
 
1-Satış Öncesi Proje ve Ürün Tespit Çalışması Hizmeti.
Her tür Ağ ve İletişim projenizi bizimle paylaşın, avantajlı ürün tespiti, konumlandırma ve değerlendirme yapalım.
 
2-Satış Sonrası Telefon, Internet ve benzeri araçlar ile Kurulum ve Konfigürasyon Destek Hizmeti.
Almış olduğunuz kuruluşumuz markalarına ait ürünlerimiz ile ilgili kurulum ve konfigürasyon desteğini, internet üzerinden, mail, etkileşim formu yolu ile, telefon veya ücretsiz web üzerinden arama yöntemlerinden herhangi birini kullanarak alabilirsiniz. Kurulum ve konfigürasyon konusunda web sitelerimiz üzerinde Nasıl Yapılır Dökümanlarımızı incelemeyi unutmayınız.
 
3-Satış Sonrası Arızalı Ürünlerin Fiziksel ve Yazılımsal Problemlerinin giderilmesi Hizmeti.
Ürününüzde ortaya çıkabilecek fabrikasyon veya kullanım hatalarında hemen bizimle irtibat kurunuz. Ürününüzü hasar görmeyecek şekilde kutulayıp, internet üzerinden doldurmuş olduğunuz arıza formu çıktısı ile bize gönderiniz. Arıza detay ve açıklamaları bulunmayan, arıza formu bulunmayan gönderiler teslim alınmayacaktır. Bu tür durumlar için aşağıdaki prosedürü detaylı olarak inceleyiniz.
 
Simet Arızalı Ürün Prosedürü
 
1. Arızalı ürün ile ilgili başvuru Simet tarafından temin edilen form veya web üzerinde bulunan online form ile yapılır. Arızalı her ürün için bir form eksiksiz olarak doldurulur.
2. Arızalı ürün üzerinde bulunan seri numarası Seri No alanına girilir ve arızanın detaylı bir tanımı yapılır.
3. Arıza tanımı yaptığınız bölüme, aynı zamanda ilgili cihazın IP adresi, Kullanıcı Adı, Şifresi gibi bilgileri de mutlaka yazınız.
4. Arızalı ürünün yazılım versiyonu (OS, Firmware gibi) açıklama kısmında mutlaka belirtilmelidir.
5. Arızalı ürün, Adaptör, GBIC Port, FXS, FXO Kart, Anten Kablosu ve benzeri aksesuarları ile birlikte gönderilmelidir. Bu aksesuarlar formda belirtilmelidir.
6. Arızalı cihaz üzerinde önemli bilgi ve konfigürasyonlar var ise ayrıca belirtiniz. Bu bilgileri ürünü Simet ‘e göndermeden almayı/yedeklemeyi deneyiniz. Simet bu bilgileri kurtarmayı, korumayı ve yeniden yüklemeyi taahhüt etmez.
7. Teknik servisimize onarılmak üzere gönderilecek arızalı ürün donanımında, kırık, çatlak olmamalıdır. Böyle bir durum mevcut ise formda belirtilmelidir. Ürün böyle bir durumda Garanti Kapsamında olmayacağından servis ücreti alınacaktır.
8. Teknik servisimize onarılmak üzere gönderilecek arızalı ürün Simet kanalı ile satılmış olmalıdır.
9. Teknik servisimize onarılmak üzere gönderilecek arızalı ürün Seri Numarası etiketi okunabilir ve hasar görmemiş olmalıdır. Aksi durumda ürün Simet servisine kabul edilmeyecek veya ücretli müdahale yapılacaktır.
10. Teknik servisimize onarılmak üzere gönderilecek arızalı ürün su ve benzeri sıvı ile temas etmiş olmamalı, nem ve oksitlenmeye maruz kalmış olmamalıdır.
11. Teknik servisimize onarılmak üzere gönderilecek arızalı ürün toz, aşırı ısı, yüksek manyetik alan ve benzeri kullanım şartlarına uygun olmayan koşullara maruz kalmış olmamalıdır.
12. Teknik servisimize onarılmak üzere gönderilecek arızalı ürün Satın Alma Faturasının fotokopisi mutlaka ürün ile birlikte gönderilmelidir. 
13. Arıza kabulü sırasında yapılan genel incelemede ürünü garanti dışı bırakan bazı problemler anlaşılamayabilmektedir. Daha sonra teknik servis ekipmanlarıyla yapılan ayrıntılı incelemede bu kusurların ortaya çıkması durumunda, ücretli servis verileceğinden müşteri onayı alınır. 
14. Garanti süresi bitmiş olan ürünlerin onarımında Simet Servis ve Yedek Parça Fiyat Listesi üzerinden ücretlendirme yapılır. Ücretli servislerde müşteri onayı alınır.
15. Garanti Süresi içerisinde, üründeki arızanın onarımının yapılamaması, ürünün parçasının bulunmaması veya ürünün yenisinin stoklarda olmaması durumunda ürün mevcut olan bir üst seviyedeki ürün ile değiştirilebilir. Bu işlem için iki ürün arsındaki fark ücret müşteriden talep edilir.
16. Ürünün onarılamaması, mevcut olmaması ve üst modelinin de mevcut olmaması veya müşterinin fiyat farkı ödemeyi istememesi durumunda ürün Simet Çıkış Faturasındaki bedel üzerinden iade alınır. İade ödemeleri iade kabul tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içerisinde yapılır.
17. Arızalı ürünler ile ilgili oluşabilecek tüm ödemeler peşin olarak tahsil edilir.
18. Garanti Kapsamında, fabrikasyon hata ve problemler nedeni ile arızalı ürünler Teknik Servisimize ulaştıktan sonra en geç 24 (yirmidört) saat içerisinde müdahale edilir, sonuca bağlı olarak imkanlar dahilinde ortalama 48(kırksekiz) saat içerisinde çözüme ulaştırılır ve müşteriye geri gönderilir. Kanuni kurallar çerçevesinde bu süre maksimum 30 (otuz) güne çıkabilir.
19. Teknik servise kabulü yapılan arızalı ürünün son durumu, kabul tarihinden itibaren en geç 21 (yirmibir) gün içerisinde telefon veya email yoluyla müşteriye bildirilir. Müşteriden cevap alınamaması durumunda ürün 30 (otuz) gün içerisinde iade edilecektir. İadelerde Simet herhangi bir sorumluluk kabul etmeyecektir.
20. Teknik servise kabul edilen ürünlerin 60 (altmış) gün içerisinde teslim alınmaması durumunda ürünler ile ilgili Simet ‘in bir sorumluluğu kalmayacaktır.
21. Teknik servisimize gönderilen arızalı ürünlerin kargo bedelleri gönderici tarafından ödenmiş olmalıdır. Aksi durumda kargo teslim alınmayacaktır.
22. Teknik servisimizde incelenen ve fabrikasyon hatası bulunmayan (Garanti Koşullarına Uymayan) ürünlerin müşteriye geri gönderim kargo bedelleri alıcı tarafından ödenecektir.
23. Teknik servisimizde incelenen ve garanti dahili fabrikasyon hatası bulunan ve müdahalesi yapılmış/değiştirilmiş ürünlerin kargo bedeli Simet tarafından ödenecektir.
24. Teknik servisimizde müşteri onayı ile garanti haricinde ücretli olarak müdahale edilen ürünlerin kargo bedeli alıcı tarafından ödenecektir.
25. Garanti süresi içerisinde, garanti dahilinde veya ücretli servisler de dahil olmak üzere ürün arıza tanımı yapılmamış ve yukarıda açıklanan kurallara uymayan hiçbir ürün servise kabul edilmeyecektir. Kargo ile gelecek ürünlerde ürün arıza formu kargo gönderisi üzerine iliştirilmiş (yapıştırılmış) olmalıdır.
26. Kargo gönderisi servisimiz tarafından teslim alınmış, fakat arıza ile ilgili açıklama ve form bulunmayan gönderiler için servisimiz email ile uyarıda bulunacaktır. 7 (yedi) gün içerisinde cevap alınamaması durumunda kargo iade edilecektir.
27. Tüm servis amaçlı kargo gönderilerinde ürünlerin hasar görmeyecek şekilde paketlenmiş olması gerekmektedir. Aksi durumda ürünler servisimizce kabul edilmeyecektir.
28. Arızalı ürünün durumu ile ilgili servisimiz tarafından ayrıca bir bilgilendirme yapılmayacağından, servise göndermiş olduğunuz ürünün son durumunu www.draytektr.com adresindeki Servis Başvuruları bölümünden takip edebilir veya telefon ile bilgi alabilirsiniz.
 
Garanti Koşulları (Tüketicinin Kanuni Hakları)
 
1. Garanti Süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve en az 2 yıldır.
2. Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı Firmamızın garantisi kapsamındadır.
3. Malın garanti süresi içinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre, mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumuda; malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı –üreticisinden birisine bildirim tarihinden itibaren başlar. Malın arızasının 15 iş günü içerisinde giderilememesi halinde, imalatçı- üretici veya ithalatçı malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.
4. Malın garanti süresi içerisinde, gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.
5. Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın;
• Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması,
• Tamiri için gereken azami sürenin aşılması,
• Firmanın servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçı –üreticisinden birinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün olmadığının belirlenmesi durumlarında, tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir.
• Malın kullanma klavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.
• Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi veTicaret Bakanlığı, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ne başvurabilir.