Nereden Alırım?
Paylaş

Arkadaşına Tavsiye Et!


Ad
Belge Seçiniz
E-posta
Arkadaşınızın E-maili
Detay

Airlive Airmax 5 Cihazında Client Kablosuz Ağ Yapıları

Airlive Airmax 5 Cihazı üzerinde bulunan Client kablosuz ağ modları ele alınmıştır.
 

Client Infrastructure Mode

Bu mod, aynı zamanda, client modu olarak bilinir. Airmax5 cihazını client  moduna getirdikten sonra  uzak bir Access Point ile bağlanmak için kablosuz adaptör görevini görerek bağlanabilir.Router veya PC leri ağa eriştirmek için Airmax5 cihazınızın LAN portuna takmanız yetrli olacaktır. Bu mod genellikle abonenin tarafında WISP olarak kullanılır.

Airmax5  cihazı çin, Client Infrastructure modunun  2 farklı yapılandırması mevcuttur.  Bunlar  "Tek Kullanıcı" ve "Çoklu Kullanıcı". "Tek Kullanıcı" seçildiğinde, Airmax5 arkasında bağlı olan tek bir bilgisayara uzaktaki bir DHCP sunucusundan  IP adresi alabilrisiniz. "Birden çok kullanıcı" seçildiğinde ise, birden fazla PC  için uzaktaki  DHCP sunucusundan IP adresi alabilirsiniz.

Client Router Mode

Bu yapı WIPS Router Mode olarakda bilinir. Bu modda Airmax5 cihazının radyo yayını kablosuz istemci olarak çalışmaktadır. Client Router Mode da farklı olarak Client Infrastructure Mode içerisine uzak noktada erişim sağladığı Access pointe dayalı olarak NAT fonksiyonları ekler. LAN tarafında, IP paylaşım fonksiyonu için kablolu bir yönlendirici gibi davranır. Bu mod en iyi WISP aboneler için IP paylaşım uygulaması olarak kullanılır. Bu modda, WAN, kablosuz istemci tarafında, LAN kablolu tarafındadır.

Client AD hoc mode

Client Ad Hoc mod” , Airmax5, cihazında diğer kablosuz adaptörlere erişim noktası olmadan bağlayabilirsiniz. Kullanıcıları, ağ erişim elde etmek için Airmax5 cihazının LAN portuna takabilirsiniz. Bu modda, AirMax5 sadece 5725MHz ile 5850MHz arasında çalıştırmak en idealidir.

Etiketler: Airmax2, Airmax5, Access point, Wireless, Wifi, Airlive